RENTAL STAGING, czyli jak przygotować mieszkanie do wynajmu krótko i długoterminowego

Home staging przynosi wiele korzyści osobom, które chcą sprzedać swoje mieszkanie lub dom. Okazuje się jednak, że jest on również bardzo pomocny dla właścicieli nieruchomości przeznaczonych na wynajem.

Rental staging pomaga wyróżnić nieruchomość na tle konkurencji, wzbudza zaufanie potencjalnych najemców, pomaga przyciągnąć tych odpowiednich. Nawet niewielka inwestycja w rental staging może sprawić, że Twoja nieruchomość stanie się dochodowym biznesem. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu nieruchomości, stanie się ona bardziej przytulna i „domowa”, a Ty pokażesz potencjalnym najemcom, że zależy Ci na utrzymaniu jej w jak najlepszym stanie. Rental staging pomoże Ci nie tylko lepiej i skuteczniej promować ofertę, ale także uzyskać lepsze warunki najmu.

Bez względu na to, czy posiadasz nieruchomość na wynajem krótko czy długoterminowy, poniższe wskazówki sprawią, że będziesz mógł szybko cieszyć się zyskiem.

1. Zachowaj neutralność

Urządzając wnętrza przeznaczone na wynajem, unikaj określonych stylów, wybieraj neutralne kolory ścian. Jest to zawsze lepiej odbierane przez potencjalnych najemców, niż odważny czy osobliwy wystrój. Trzymaj się neutralnej palety i używaj akcentów kolorystycznych, by nadać wnętrzom odpowiedni klimat i charakter. Takie rozwiązanie jest bardziej atrakcyjne i zachęcające, dla osób które tam zamieszkają i będą chciały nadać nieruchomości własny styl.

2. Czystość

Spraw, by Twoi najemcy czuli się, jakby wchodzili do nowego domu. Usuń wszelkie ślady wcześniejszych lokatorów. Nikt nie chce mieszkać w zużytych wnętrzach, nikt nie będzie czuł się w nich dobrze. Po każdym zakończonym najmie dokładnie posprzątaj całą nieruchomość, wykonaj wszelkie niezbędne naprawy ścian, podłóg i innych elementów. Upewnij się, że wszystko działa, pozbądź się nieprzyjemnych zapachów. Nie zagracaj wnętrz nadmiarem mebli, bez względu na to, czy planujesz wynajem krótko czy długoterminowy. Usuń także akcesoria i dodatki, które tam nie pasują lub cieszyły oczy Twoich dziadków. Miejsce antyków i pamiątek rodzinnych nie jest w mieszkaniu przeznaczonym na wynajem. Niech meble i dodatki pasują do wnętrza, pozostawiając jednocześnie dużo miejsca do swobodnego poruszania się.

3. Nadaj każdemu pomieszczeniu funkcje

Pokaż swoim najemcom, jak użyteczna może być powierzchnia, którą wynajmą. Nadaj każdemu pomieszczeniu funkcje i pokaż jego przeznaczenie, by najemcy nie przeoczyli możliwości, jakie daje im ta nieruchomość. Podkreśl atuty swojej nieruchomości. Pamiętaj, że gdy pomieszczenia są puste, ciężko jest sobie wyobrazić, ile mebli tam się zmieści i jaką rzeczywistą wielkość ma dany pokój.

4. Poznaj swoją grupę docelową

Ze względu na lokalizację Twojej nieruchomości, jej wielkość, a także inne czynniki może ona przypaść do gustu pewnej określonej grupie osób. Dobrze, jeśli uda Ci się zdefiniować tę grupę, by to pod nią przygotować nieruchomość. Inaczej urządzisz apartament przeznaczony dla jednej czy dwóch osób, inaczej apartament rodzinny, a jeszcze inaczej mieszkanie przeznaczone dla studentów. 

5. Zadbaj o szczegóły

Spraw, by najemcy poczuli się miło, przywitaj ich drobnym upominkiem, który będzie świadczył o Twojej serdeczności. Zwłaszcza przy wynajmie krótkoterminowym, podaruj swoim gościom odrobinę luksusu – ładna biała pościel, puszyste ręczniki, eleganckie akcesoria łazienkowe, wszystko to sprawi, że apartament będzie postrzegany jako bardziej atrakcyjny i wyjątkowy, co na pewno przełoży się na opinie o nim. Nie zapominaj również o swoich najmłodszych gościach i przygotuj dla nich coś miłego.

6. Lokalizacja

I znów przede wszystkim w przypadku najmu krótkoterminowego, nie zapominaj o okolicy. Dodaj do wystroju elementy, które przypomną gościom, gdzie się znajdują. Nie chodzi o to, by były to wnętrza tematyczne, ale kilka subtelnych akcentów na pewno korzystnie wpłynie na wygląd apartamentu.

7. Spójrz na swoją nieruchomość oczami najemcy

Zastanów się, czy coś jeszcze możesz zmienić lub poprawić. Pamiętaj, że konkurencja na rynku jest bardzo duża. Twoi potencjalni najemcy mogą rozważać również inne propozycje. Czy zrobiłeś wszystko, by wzbudzić zainteresowanie tych osób, na których Ci zależało. Dobrze przemyśl cenę wynajmu, przeanalizuj wszystkie jej składowe elementy i zaplanuj promocję.

powrót

Facebook Pinterest