KOLORY, KTÓRE SPRZEDAJĄ NIERUCHOMOŚCI

Zamiast czekać na klienta, który doceni twój dobór kolorów we wnętrzu i zachwyci się odważnymi odcieniami fioletu, zieleni czy czerwieni, lepiej postawić na inspirujący neutralny kolor, ponieważ przy sprzedaży nieruchomości ściany powinny pełnić rolę tła, a nie centralnego punktu.

Jeśli zależy ci na szybkiej sprzedaży i wysokim zysku, pomóż kupującym, którzy mają najróżniejsze upodobania, wyobrazić sobie, jak mogą mieszkać w miejscu, które oglądają. Jeśli będą chcieli użyć mocniejszego akcentu, zrobią to już według własnego uznania i gustu. W przeciwnym wypadku klienci będą myśleli tylko o tym, że zanim się wprowadzą, będą musieli znów naruszyć swój budżet i wybiorą inne mieszkanie – gotowe do wprowadzenia.

Znalezienie neutralnego koloru, który pasuje do danej nieruchomości, nie jest jednak wcale takie łatwe. Przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę światło (naturalne i sztuczne), a także ekspozycję mieszkania bądź domu. Trzeba również ocenić obecny wystrój i wykończenia (kolor podłogi, kanapy, mebli, płytek, blatów. Kolor, który wybierzemy powinien te elementy podkreślać, być dla nich niczym płótno malarskie.

Tradycyjne neutralne odcienie to szarości, beże, brązy i kolor piaskowca. Neutralne kolory, odpowiednio dobrane (ciepłe lub chłodne) dodadzą wnętrzom delikatności, elegancji, przytulności, dodatkowo równoważąc i porządkując pomieszczenia. Poniżej przedstawiam przykładowe kolory z  palety Dulux Kolory Świata (Kreta, Kalkuta, Skandynawia) w tonacji ciepłej i chłodnej.

Ciepłe barwy: pustynny szlak, beżowy pled, zatoka wikingów, fińska sauna

Chłodne barwy: niewzruszona szarość, okruch lodu, polarna mgiełka, skandynawska prostota

Żródło zdjęć: www.pinterest.com

powrót

Facebook Pinterest