HOME STAGING – czyli sztuka prezentacji nieruchomości

Home staging to ważny element procesu sprzedaży lub najmu nieruchomości. Polega on na wydobyciu potencjału i pokazaniu funkcjonalności pomieszczeń, przez uporządkowanie i odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni.

Dzięki tej usłudze, której ważnym elementem jest sesja fotograficzna, nieruchomość wyróżnia się na tle wielu innych ogłoszeń, wzbudza zainteresowanie potencjalnych kupujących i zachęca do obejrzenia.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma pierwsze wrażenie i to „coś”, co przyciąga uwagę kupującego. Dzięki podkreśleniu mocnych stron i atutów nieruchomości, sprzeda się ona po wyższej cenie i w krótszym czasie, nawet bez udziału kosztownych pośredników.

Jeśli myślisz o sprzedaży lub wynajmie swojej nieruchomości, ale nie wiesz, jak się do tego przygotować, chętnie pomogę.

POROZMAWIAJMY O TWOIM MIESZKANIU - MOJA OFERTA:

Konsultacje w zakresie home stagingu to pierwszy (i być może jedyny) krok do tego, by sprzedać lub wynająć nieruchomość szybko i za możliwie najlepszą cenę.

Jeśli wiesz, czym jest home staging i zdajesz sobie sprawę z korzyści jakie się z nim wiążą, ale nie jesteś pewien, co dokładnie zrobić i od czego zacząć lub po prostu masz mało czasu, to konsultacja na pewno pomoże rozwiać wątpliwości i naprowadzi na właściwe organizacyjno - aranżacyjne tory. Dodatkowo konsultacja online to idealne rozwiązanie dla osób, które ze względu na odległość czy różne obowiązki nie mogą spotkać się ze mną w nieruchomości.

Home staging konsultacja online - zakres usługi:

 • jest to 1-godzinna internetowa sesja doradcza z wykorzystaniem bezpłatnego programu, jakim jest Skype (w umówionym wcześniej dniu i godzinie). Możemy konsultację przeprowadzić również drogą mailową.
 • wcześniej poproszę Cię o przesłanie zdjęć i/lub filmu z nieruchomości oraz kilku podstawowych informacji o niej, abym mogła się do naszego spotkania online jak najlepiej przygotować. Pamiętaj, że nie jestem tutaj po to, aby coś osądzać, dlatego nie czuj się zawstydzony tym, jak obecnie wygląda Twoja nieruchomość, czy jest bałagan czy odchodzi gdzieś tapeta czy farba. Moim zadaniem jest spojrzeć ponad to i dać Ci wskazówki, dzięki którym potencjalni nabywcy pokochają tę przestrzeń. Podczas konsultacji przekażę Ci konkretne porady i propozycje, co zmienić, co poprawić lub czego nie robić, by nieruchomość przyciągała uwagę i wyróżniała się na rynku.
 • zaproponowane zmiany będziesz mógł wprowadzić samodzielnie, ale jeśli mimo wszystko nie będziesz czuć się na siłach, by to zrobić, to możemy również porozmawiać o dalszej współpracy.
 • cena konsultacji: 200 zł za godzinę konsultacji

Home staging konsultacje – zakres usługi:

 • podczas spotkania w Twojej nieruchomości dowiesz się, jakie są jej mocne strony, a nad czym należałoby jeszcze popracować. Powiem Ci, jaki wpływ mogą mieć ewentualne wady na proces sprzedaży lub wynajmu.
 • przyjrzę się każdemu pomieszczeniu i opowiem o swoich spostrzeżeniach dotyczących ich funkcjonalności, stylu, kolorystyki. Zwrócę przy tym uwagę na to, co należałoby zmienić lub naprawić.
 • zrobię zdjęcia robocze i pomogę ustalić grupę potencjalnych klientów, co ułatwi lepsze przygotowanie Twojej nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Doradzę, jakie rozwiązania zastosować, by Twoja oferta wyróżniła się wśród wielu innych. Przekażę Ci sugestie w jaki sposób prezentować mieszkanie (lub dom) podczas wizyty potencjalnych nabywców.
 • cena konsultacji: 300 zł - mieszkanie do 2 pokoi (każdy dodatkowy pokój 50 zł).

Home staging konsultacje z raportem – zakres usługi:

 • wizyta w nieruchomości, podczas której ocenię jej stan, potencjał i funkcjonalność, a także spójność stylistyczną i dobór kolorów. Zdiagnozuję problemy, wspólnie omówimy konieczne zmiany, podpowiem czego brakuje, a czego jest za dużo, zrobię zdjęcia robocze.
 • po wizycie przygotuję dla Ciebie raport uwzględniający zaproponowane rozwiązania dla poszczególnych pomieszczeń, dopasowując je do budżetu, jakim dysponujesz. Przedstawię wstępną listę prac niezbędnych do wykonania wraz z listą zakupów i kosztorysem np. prac remontowych. Opracuję projekt koncepcji zmian (w formie moodboardu) i przekażę rady dotyczące prezentacji nieruchomości podczas spotkań z klientami.
 • z taką wiedzą możesz samodzielnie wprowadzić zaproponowane zmiany i na tym zakończyć współpracę ze mną lub skorzystać z mojej pomocy przy realizacji całego projektu zmian.
 • cena konsultacji z raportem: 500 zł – mieszkanie do dwóch pokoi (każdy dodatkowy pokój 100 zł).

Home staging pod klucz – zakres usługi:

 • wizyta w nieruchomości i przygotowanie raportu z propozycją zmian.
 • po otrzymaniu akceptacji - zajmę się wprowadzeniem zaproponowanych zmian w życie - koordynacją i nadzorem nad pracą podwykonawców, stylizacją, aranżacją i organizacją profesjonalnej sesji zdjeciowej.
 • cena usługi: wycena indywidualna zależna od zakresu prac i stanu nieruchomości. 

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Co to jest home staging?

Home staging to z założenia szybkie i niekosztowne, ale przede wszystkim profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży bądź wynajmu, które polega na dostosowaniu wnętrza do wymagań i potrzeb jak największej liczby klientów.

Ile trwa home staging?

Wszystko zależy od wielkości nieruchomości, jej stanu i uzgodnionych zmian. Jeśli zakres usługi obejmuje jedynie drobną stylizację i sesję fotograficzną, to można ją zakończyć w ciągu kilku dni. Jeśli jednak w grę wchodzi konieczność przeprowadzenia różnych napraw, malowania, sprzątania, to czas realizacji uzależniony będzie od wykonania tych prac.

Ile kosztuje home staging?

Koszt usługi nie powinien przekraczać 1,5% – 2% wartości nieruchomości, bowiem założeniem home stagingu jest jego opłacalność. Zaaranżowanie funkcjonalnego wnętrza odbywa się głównie z pomocą dostępnych już przedmiotów i niewielkich środków finansowych.

Czy home staging gwarantuje sprzedaż?

Nie, ale efekt home stagingu zwiększa konkurencyjność oferty na tle nieruchomości nieprzygotowanych do sprzedaży, których zdjęcia widnieją w Internecie. Szanse na szybszą finalizację transakcji zwiększają się nawet o 40%. Home staging może również podnieść wartość nieruchomości o ok. 10%. Statystyki pokazują, że kupujący chętniej oglądają nieruchomości, które podddane zostały usłudze home stagingu. Home staging pomaga im wyobrazić sobie siebie i ich życie w nowym miejscu, co ma ogromny wpływa na decyzję o kupnie.

Po co inwestować w home staging?

Ponieważ to się opłaca. Inwestując w home staging, wytrącamy z ręki kupującego argumenty przemawiające za negocjacją ceny. Kupujący zawsze chcą obniżenia ceny i szukają ku temu powodów. Zadbana, odświeżona, dobrze przygotowana nieruchomość ich nie dostarczy. Koszty home stagingu zawsze są mniejsze niż kwota, o jaką obniżona zostałaby cena nieruchomości.

Właściciel aranżuje swoje mieszkanie zgodnie z własnym gustem czy potrzebami, z czasem przyzwyczaja się też do drobnych wad i usterek. Gdy przychodzi czas sprzedazy, emocje związane z domem często zaburzają obiektywną ocenę. Home stager patrzy na nieruchomość bez sentymentów, okiem potencjalnego nabywcy i przygotowuje ją tak, by wpisała sie w gusta jak największej liczby potencjalnych nabywców.

Czy home staging to maskowanie wad?

Nie. Home staging to uczciwość i profesjonalizm. Drobne wady i usterki są naprawiane (nie maskowane), a mocne strony nieruchomości podkreślone i wyeksponowane. Zdjęcia nieruchmości muszą pokazywać prawdę, aby klient nie odczuwał dysonansu między ogłoszeniem a stanem faktycznym. Inaczej nasza praca i zainwestowane środki poszłyby na marne.

Czym różni się home staging od projektowania wnętrz?

Home stager skupia sie na takim przygotowaniu i prezentacji nieruchomości, aby była odpowiedzią na potrzeby rynku i jak największej liczby klientów. Depersonalizuje i stwarza neutralny klimatu wnętrza. Projektant skupia się na takiej aranżacji wnętrza, aby było ono odpowiedzią na pragnienia i potrzeby właściciela i pasowało do jego indywidualnego stylu życia i charakteru.

Jak wygląda przykładowy zakres usługi home stagingu?

I znów w zależności od stanu nieruchomości w zakres usługi może wchodzić m.in.:

 • sprzątanie
 • pakowanie
 • usuwanie niepotrzebnych mebli (odgracanie)
 • naprawa drobnych usterek
 • malowanie
 • wymiana (zakup) akcesoriów i dodatków niezbędnych do zaplanowanej aranżacji (jeśli jest to możliwe wykorzystane zostaną sprzęty i dodatki, które posiada klient, co wpłynie na koszty)
 • przemeblowanie
 • określenie i nadanie funkcji poszczególnym pomieszczeniom
 • aranżacja zgodna z zasadami ergonomii we wnętrzach
 • dobór kolorów i zapewnienie spójności kolorystycznej
 • zapewnienie odpowiedniego oświetlenia
 • nadanie wnętrzu neutralności (depersonalizacja) i dynamiki
 • stworzenie odpowiedniego klimatu
 • profesjonalna sesja fotograficzna.

Facebook Pinterest