HOME STAGING – czyli sztuka prezentacji nieruchomości

Home staging to ważny element procesu sprzedaży lub najmu nieruchomości. Polega on na wydobyciu potencjału i pokazaniu funkcjonalności pomieszczeń, przez uporządkowanie i odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni.

Dzięki tej usłudze, której ważnym elementem jest sesja fotograficzna, nieruchomość wyróżnia się na tle wielu innych ogłoszeń, wzbudza zainteresowanie potencjalnych kupujących i zachęca do obejrzenia.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma pierwsze wrażenie i to „coś”, co przyciąga uwagę kupującego. Dzięki podkreśleniu mocnych stron i atutów nieruchomości, sprzeda się ona po wyższej cenie i w krótszym czasie, nawet bez udziału kosztownych pośredników. Dlatego home staging jest uważany za najlepszą inwestycję krótkoterminową!

MOJA OFERTA:

Home staging konsultacje – zakres usługi:

 • podczas spotkania w Twojej nieruchomości dowiesz się, jakie są jej mocne strony, a nad czym należałoby jeszcze popracować. Powiem Ci, jaki wpływ mogą mieć ewentualne wady na proces sprzedaży lub wynajmu.
 • przyjrzę się każdemu pomieszczeniu i opowiem o swoich spostrzeżeniach dotyczących ich funkcjonalności, stylu, kolorystyki. Zwrócę przy tym uwagę na to, co należałoby zmienić lub naprawić.
 • zrobię zdjęcia robocze i pomogę ustalić grupę potencjalnych klientów, co ułatwi lepsze przygotowanie Twojej nieruchomości do sprzedazy lub wynajmu. Doradzę, jakie rozwiązania zastosować, by Twoja oferta wyróżniła się wśród wielu innych. Przekażę Ci sugestie w jaki sposób prezentować mieszkanie (lub dom) podczas wizyty potencjalnych nabywców.
 • cena konsultacji: 300 zł - mieszkanie do 2 pokoi (każdy dodatkowy pokój 50 zł).

Home staging konsultacje z raportem – zakres usługi:

 • wizyta w nieruchomości, podczas której ocenię jej stan, potencjał i funkcjonalność, a także spójność stylistyczną i dobór kolorów. Zdiagnozuję problemy, wspólnie omówimy konieczne zmiany, podpowiem czego brakuje, a czego jest za dużo, zrobię zdjęcia robocze.
 • po wizycie przygotuję dla Ciebie raport uwzględniający zaproponowane rozwiązania dla poszczególnych pomieszczeń, dopasowując je do budżetu, jakim dysponujesz. Przedstawię wstępną listę prac niezbędnych do wykonania wraz z listą zakupów i kosztorysem np. prac remontowych. Opracuję projekt koncepcji zmian (w formie moodboardu) i przekażę rady dotyczące prezentacji nieruchomości podczas spotkań z klientami.
 • z taką wiedzą możesz samodzielnie wprowadzić zaproponowane zmiany i na tym zakończyć współpracę ze mną lub skorzystać z mojej pomocy przy realizacji całego projektu zmian.
 • cena konsultacji z raportem: 500 zł – mieszkanie do dwóch pokoi (każdy dodatkowy pokój 100 zł).

Home staging pod klucz – zakres usługi:

 • wizyta w nieruchomości i przygotowanie raportu z propozycją zmian.
 • po otrzymaniu akceptacji - zajmuję się wprowadzeniem zaproponowanych zmian w życie - kordynuję i nadzoruję prace podwykonawców, stylizuję, aranżuję i organizuję profesjonalną sesję zdjeciową.
 • cena usługi: wycena indywidualna zależna od zakresu prac i stanu nieruchomości. 

 

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Co to jest home staging?

Home staging to z założenia szybkie i niekosztowne, ale przede wszystkim profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży bądź wynajmu, które polega na dostosowaniu wnętrza do wymagań i potrzeb jak największej liczby klientów.

Ile trwa home staging?

Wszystko zależy od wielkości nieruchomości, jej stanu i uzgodnionych zmian. Jeśli zakres usługi obejmuje jedynie drobną stylizację i sesję fotograficzną, to można ją zakończyć w ciągu kilku dni. Jeśli jednak w grę wchodzi konieczność przeprowadzenia różnych napraw, malowania, sprzątania, to czas realizacji uzależniony będzie od wykonania tych prac.

Ile kosztuje home staging?

Koszt usługi nie powinien przekraczać 1,5% – 2% wartości nieruchomości, bowiem założeniem home stagingu jest jego opłacalność. Zaaranżowanie funkcjonalnego wnętrza odbywa się głównie z pomocą dostępnych już przedmiotów i niewielkich środków finansowych.

Czy home staging gwarantuje sprzedaż?

Nie, ale efekt home stagingu zwiększa konkurencyjność oferty na tle nieruchomości nieprzygotowanych do sprzedaży, których zdjęcia widnieją w Internecie. Szanse na szybszą finalizację transakcji zwiększają się nawet o 40%. Home staging może również podnieść wartość nieruchomości o ok. 10%. Statystyki pokazują, że kupujący chętniej oglądają nieruchomości, które podddane zostały usłudze home stagingu. Home staging pomaga im wyobrazić sobie siebie i ich życie w nowym miejscu, co ma ogromny wpływa na decyzję o kupnie.

Po co inwestować w home staging?

Ponieważ to się opłaca. Inwestując w home staging, wytrącamy z ręki kupującego argumenty przemawiające za negocjacją ceny. Kupujący zawsze chcą obniżenia ceny i szukają ku temu powodów. Zadbana, odświeżona, dobrze przygotowana nieruchomość ich nie dostarczy. Koszty home stagingu zawsze są mniejsze niż kwota, o jaką obniżona zostałaby cena nieruchomości.

Właściciel aranżuje swoje mieszkanie zgodnie z własnym gustem czy potrzebami, z czasem przyzwyczaja się też do drobnych wad i usterek. Gdy przychodzi czas sprzedazy, emocje związane z domem często zaburzają obiektywną ocenę. Home stager patrzy na nieruchomość bez sentymentów, okiem potencjalnego nabywcy i przygotowuje ją tak, by wpisała sie w gusta jak największej liczby potencjalnych nabywców.

Czy home staging to maskowanie wad?

Nie. Home staging to uczciwość i profesjonalizm. Drobne wady i usterki są naprawiane (nie maskowane), a mocne strony nieruchomości podkreślone i wyeksponowane. Zdjęcia nieruchmości muszą pokazywać prawdę, aby klient nie odczuwał dysonansu między ogłoszeniem a stanem faktycznym. Inaczej nasza praca i zainwestowane środki poszłyby na marne.

Czym różni się home staging od projektowania wnętrz?

Home stager skupia sie na takim przygotowaniu i prezentacji nieruchomości, aby była odpowiedzią na potrzeby rynku i jak największej liczby klientów. Depersonalizuje i stwarza neutralny klimatu wnętrza. Projektant skupia się na takiej aranżacji wnętrza, aby było ono odpowiedzią na pragnienia i potrzeby właściciela i pasowało do jego indywidualnego stylu życia i charakteru.

Jak wygląda przykładowy zakres usługi home stagingu?

I znów w zależności od stanu nieruchomości w zakres usługi może wchodzić m.in.:

 • sprzątanie
 • pakowanie
 • usuwanie niepotrzebnych mebli (odgracanie)
 • naprawa drobnych usterek
 • malowanie
 • wymiana (zakup) akcesoriów i dodatków niezbędnych do zaplanowanej aranżacji (jeśli jest to możliwe wykorzystane zostaną sprzęty i dodatki, które posiada klient, co wpłynie na koszty)
 • przemeblowanie
 • określenie i nadanie funkcji poszczególnym pomieszczeniom
 • aranżacja zgodna z zasadami ergonomii we wnętrzach
 • dobór kolorów i zapewnienie spójności kolorystycznej
 • zapewnienie odpowiedniego oświetlenia
 • nadanie wnętrzu neutralności (depersonalizacja) i dynamiki
 • stworzenie odpowiedniego klimatu
 • profesjonalna sesja fotograficzna.

Facebook Pinterest