HOME STAGING – JAK OKIEŁZNAĆ BIAŁE ŚCIANY

Biel we wnętrzach – sterylność, nuda i brak przytulności? To skojarzenia, które ma wielu/wiele z nas. Chciałabym, żebyście dzisiaj, dzięki zebranym przeze mnie zdjęciom, spojrzeli na biel troszkę inaczej, jak na czyste płótno, które z pomocą odpowiedniej dekoracji, zaczyna zachwycać.

Decydując się na białą farbę (także robiąc home staging) musimy pamiętać o tym, że biel potrzebuje naturalnego światła. To dzięki niemu białe wnętrze zaczyna żyć i traci na formalności. Jak wprowadzić więcej światła? Na przykład dodając lustra. Nie tylko rozświetlą pomieszczenie, ale także dodadzą mu elegancji, a odpowiednia rama ozdobi białą ścianę. Uważajmy jednak z wyborem innych szklanych i metalicznych dodatków, ponieważ w białym wnętrzu zbyt dużo takich akcentów może dać efekt sterylności, niczym w laboratorium.

Białe ściany mogą też zwiększać postrzeganie przestrzeni. Dzięki nim pomieszczenia wydają się większe, jaśniejsze. Łatwiej się w takich wnętrzach skoncentrować, a nawet zrelaksować.

Biel na ścianach odbija światło, podkreślając przy tym wszystkie detale architektoniczne i pomaga skupić wzrok na strukturze pomieszczeń. Czy to dobrze? Jeśli nasze detale warte są podkreślenia, to oczywiście tak, ale jeśli nie są one chlubą nieruchomości, to warto tutaj raz jeszcze przemyśleć decyzję dotyczącą wyboru koloru ścian.

O czym jeszcze warto pamiętać? O tym, że biała farba bardzo chętnie przyjmuje kolory z zewnątrz. Co to znaczy? Jeśli macie za oknem duże zielone drzewo, Wasze wnętrze również może stać się zielonkawe. Jeśli chcecie tego uniknąć, zastąpcie biel beżem lub szarością.

Jak w takim razie z pomocą białej farby stworzyć klimatyczne, przytulne, ale także neutralne wnętrze (bo o to przecież w home stagingu chodzi)?

Biel kojarzy się z czystością i nieograniczoną przestrzenią. Jest kolorem uniwersalnym i neutralnym, dzięki czemu mamy mnóstwo możliwości aranżacyjnych takiego wnętrza. Co pasuje do białych ścian?

KONTRAST

Będąc posiadaczami białych ścian, możemy bez żadnych obaw pozwolić sobie na odważny, żywy wystrój w naszym ulubionym mocnym odcieniu i to bez efektu przeciążenia wnętrza mocnym kolorem. Klasyką jest łączenie bieli z czernią.

Z drugiej strony, dodając neutralne kolory uzyskamy efekt świeżości, spokoju, równowagi. Biel stanowi świetną podstawę, bazę do dodawania innych neutralnych kolorów. Dzięki temu nasze wnętrza uzyskają bardziej złożony, warstwowy wygląd i na pewno nie będą nudne.

SZTUKA

Białe ściany w galeriach czy muzeach są doskonałym tłem dla wystawianych tam dzieł sztuki. Pozwólmy, aby ściany naszych mieszkań były takim tłem dla wybranych przez nas grafik czy obrazów, luster w pięknych ramach, opraw oświetleniowych, a nawet dywanów. Wykorzystajmy to, że wybrane przez nas elementy dekoracyjne, nie będą musiały konkurować z rozpraszającymi uwagę kolorami ścian, za to będą mogły pięknie się na ich tle wyróżnić.

STYL MARYNARSKI, INDUSTRIALNY, A NAWET MINIMALIZM

Jeśli lubicie wakacyjny, morski klimat we wnętrzach, dodajcie do białych ścian trochę turkusowych czy błękitnych dodatków, a wnętrze nabierze plażowego charakteru.

Biel może również stać się idealnym tłem dla różnych elementów przemysłowych i industrialnych opraw, podkreślając jednocześnie ich charakter.

Białe ściany dają odczucie uporządkowania i uspokojenia przestrzeni, co jest z kolei bardzo ważnym elementem stylu minimalistycznego.

KOLORY NATURY

Naturalne odcienie i tekstury takich materiałów jak na przykład drewno, bambus i kamień dodadzą wnętrzu harmonii i relaksującego klimatu. Sprawią, że takie wnętrze stanie się bardziej przytulne, a jednocześnie bardzo nowoczesne i trendy. Biel uzupełnia kolory ziemi.

Białe ściany to bez wątpienia wyzwanie, ale na pewno nie nuda. Biel jest prosta, ale przy tym wyrafinowana. Rozświetla wnętrza i optycznie je powiększa. Doskonale odnajdzie się w każdym pomieszczeniu, w tym w salonie, łazience, kuchni czy sypialni. W połączeniu z intrygującymi dodatkami, różnymi tkaninami, wzorami, materiałami  i fakturami  doda wnętrzu klimatu dalekiego od laboratoryjnej sterylności i zamieni je w przytulną oazę, zachęcającą do odpoczynku. Jednocześnie neutralną i z charakterem, w której wielu się zakocha. Dlatego nie bójmy się bieli robiąc home staging. Korzystajmy z cieplejszych jej odcieni i stwórzmy jasne, przestronne i przytulne wnętrza z efektem „wow” :)

powrót

Facebook Pinterest