HOME STAGING: SYPIALNIA

Sypialnia to najbardziej osobiste miejsce w całym domu. Jak ją zaprezentować, by spodobała się większości naszych potencjalnych nabywców lub najemców?

Sypialnia kojarzy się z ciszą, relaksem, intymnością, dlatego powinna być świeża, jasna i przestronna. Najlepiej, by ściany i podłogi były w ciepłych i neutralnych odcieniach. Musimy pozbyć się mebli, które niepotrzebnie zajmują miejsce i zabierają przestrzeń. Łóżko powinno stać tak, by nie blokowało dostępu do drzwi i okien. Należy także zadbać o odpowiednią oprawę okien, wpuszczając jednocześnie jak najwięcej światła do sypialni. Ogólna czystość, a także porządek na komodach, półkach, w szafach stanowi absolutną podstawę przygotowań sypialni do prezentacji. O tym, że mieszkanie jest zadbane będą również świadczyć nowa pościel i narzuta (a jeśli mamy ograniczony budżet, ta pościel i narzuta powinny być przynajmniej wyprane i wyprasowane). Odpowiednie oświetlenie i dodatki (poduchy, koce, świece, kwiaty, grafiki, książki lub czasopisma) są jak wisienka na torcie naszych starań.

Punktem centralnym każdej sypialni jest łóżko. Co zrobić by na zdjęciach czy podczas prezentacji wyglądało jak z katalogu? Sekret pięknej stylizacji łóżek polega na warstwowym układaniu tekstyliów. Podstawę tutaj stanowi oczywiście samo ŁÓŻKO, duże (ale nie przytłaczające sypialni) i w uniwersalnej kolorystyce.

Następnie musimy wybrać odpowiednią POŚCIEL, najlepiej bez wzorów, którą przed zabrudzeniem będzie chroniła NARZUTA. Powinna mieś takie wymiary,  by można było nią nakryć całe łóżko i aby mogła jeszcze spokojnie opadać wzdłuż jego boków. PLED (koc) układamy, dekorując tym samym łóżko, tylko w jego dolnej części. Można go położyć równo w poprzek lub narzucić jedynie na róg łóżka. Ostatni element aranżacji łóżka to PODUSZKI. Możemy mówić o czterech ich rodzajach, dlatego na tym etapie naszej stylizacji  znaczenie ma ilość, wielkość i kolejność w jakiej kładziemy je na łóżku, opierając o zagłówek.

Jako pierwsze kładziemy poduszki typu euro (65 x 65 cm), następnie opieramy o nie poduszki typu standard (te od kompletu pościeli), w dalszej kolejności układamy mniejsze prostokątne poduszki (poduszki typu boudoir) i na samym końcu, a właściwie na samym przodzie, mamy poduszki dekoracyjne o ciekawej fakturze, kształcie czy wykończeniu.

Trzymając się tych kilku prostych kroków możemy samodzielnie stworzyć stylizację zbliżoną do tych ze zdjęć zamieszczanych w katalogach czy magazynach wnętrzarskich. Pamiętajmy jednak o tym, że przy home stagingu liczy się przede wszystkim budżet i wcale nie musimy inwestować w dużą ilość poduszek czy najdroższą pościel, by uzyskać efekt wow.

HOME STAGING SYPIALNI - WSKAZÓWKI

  1. Stawiaj na ciepłe, neutralne odcienie. Mocne i jaskrawe kolory czy wzory mogą przytłaczać i odstraszać. Pamiętaj, ze Twoimi klientami są zarówno panie jak i panowie, dlatego nie przesadzaj lub wręcz unikaj różu, fioletów, falbanek czy mocnych kwiatowych wzorów.
  2. Zwróć uwagę na wygląd podłogi, jeśli jest w dobrym stanie, wystarczy jej odświeżenie. Odpowiednio dobrany miękki dywanik może okazać się pomocny, gdy podłoga nie jest atutem sypialni.
  3. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy i mebli, odzyskaj przestrzeń, jeśli tylko to możliwe. Umeblowanie sypialni powinno być ograniczone do minimum.
  4. Zadbaj o odpowiednią oprawę okna, zwłaszcza jeśli za nim jest ładny widok. 
  5. Zainwestuj w nowy zestaw pościeli.
  6. Zadbaj o czystość – także okien i porządek - także w szafach.
  7. Dobierz odpowiednie dodatki, które uzupełnią ogólną kolorystykę. Usuń z sypialni telewizor.
  8. Trzymaj się wybranej palety kolorów i proporcji w ich doborze.
  9. Oświetlenie – światło naturalne, oświetlenie górne, lampki nocne. Sypialnia jest pomieszczeniem, które może prezentować się świetnie zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Zadbaj o to, by oświetlenie było dobrane tak, aby tworzyło odpowiedni klimat o różnej porze.
  10. Pościel łóżko jak stylista.

powrót

Facebook Pinterest