HOME STAGING TRENDY 2021

Home staging jest istotną częścią procesu sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Moda czy trendy wnętrzarskie przychodzą i odchodzą. Choć cele i rola home stagingu jest inna niż projektowania wnętrz, to ważne jest, aby być na bieżąco z tym, co kupujący chcieliby zobaczyć.

Zasady home stagingu mówią jasno o tym, co jest najważniejsze podczas przygotowywania nieruchomości do wejścia na rynek. Są to przede wszystkim porządek, czystość, odpersonalizowane wnętrze, przestrzeń, światło, harmonia, funkcjonalność, dobre pierwsze wrażenie. O właśnie! Aby pojawił się efekt „wow”, home stager powinien orientować się w trendach w projektowaniu i inscenizacji wnętrz. Powinien wiedzieć, czego i - przede wszystkim - jak użyć, aby oczarować kupujących i zainteresować ich nieruchomością już na etapie przeglądania oferty w Internecie.

Wystrój oparty na aktualnej modzie (przy zachowaniu umiaru, równowagi i dopasowaniu pomysłów aranżacyjnych do grupy docelowej) sprawi, że nieruchomość będzie atrakcyjna i zachęcająca.

Przyjrzyjmy się zatem temu, co przyniesie nam rok 2021 i w nowych trenadch spróbujmy poszukać home stagingowych inspiracji.

KOLOR

Naval – pasujący do wielu stylistyk odcień inspirowany kolorami natury (nieba i głębin) stanowiący połączenie granatu i grafitowej szarości. Ten kolor uważany jest za nową czerń, która pomaga stworzyć elegencką i nowoczesną (współczesną) przestrzeń. Czy warto skorzystać z tak odważnej opcji doboru koloru przy home stagingu? Wszystko zależy od wnętrza, z jakim mamy do czynienia, ale zawsze można sięgnąć po ciemniejsze odcienie niebieskiego dobierając dodatki, co jest na pewno bezpieczniejszym rozwiązaniem w przypadku właśnie home stagingu.

JASNE DREWNO

Modnym materiałem we wnętrzach w 2021 roku będzie jasne drewno. Surowa kolorystyka i piękno tego materiału zagości już nie tylko na podłgach, ale także ścianach, a najodważniejszym pozostają do dyspozycji nawet sufity. Jasne drewno pięknie podkreśli wielofunkcyjną przestrzeń, wnosząc jednocześnie naturalny akcent do wnętrz. Wielu inspiracji dotyczących użycia jasnego drewna dostarcza niezmiennie styl skandynawski.

NEUTRALNE KOLORY

Neutralne odcienie są idealne do tworzenia intymnej i jednocześnie zapraszającej atmosfery we wnętrzach. Są to również kolory, które nigdy nie wyjdą z mody (co jest szczególnie ważne, gdy popatrzymy na to przez pryzmat home stagingu). Jednak, by dodać wnętrzu charakteru należy też pomyśleć o subtelnych detalach – akcentach kolorystycznych, na przykład w postaci dodatków.

Najbardziej lubianym i tym samym najpopularniejszym neutralnym kolorem jest kolor szary. Uniwersalny i występujący w wielu odcieniach stanowi doskonałą bazę dla innych barw, dodając im elegancji lub głębi. Subtelne szarości doskonale łączą się z drewnem i puszystymi dodatkami, jak pledy, poduchy, dywany. Takie połączenie to gotowy przepis na przytulną i harmonijną przestrzeń.

DEKORACJE Z MOTYWEM TWARZY

Dekoracje z motywem twarzy to gorący trend, który króluje wśród wielu wnętrzarskich marek. Grafiki, kamionkowe doniczki, wazy i wazony, a także tekstylia z motywem twarzy świetnie pasują do wnętrz w stylu boho, skandynawskim, pop art, a nawet klasycznym czy glamour. Trend ten nawiązuje z jednej strony do wielkich dzieł kubizmu czy surrealizmu, a z drugiej cementowe osłonki czy popiersia mogą być również nawiązaniem do sztuki starożytnej. Dlatego dekoracje te są doskonałym uzupełnienim niemal każdego stylu.

W ZGODZIE Z NATURĄ

Trend ten opiera się na wprowadzaniu natury do naszych wnętrz, wzmacanianiu więzi człowieka z przyrodą. Polega na zastosowaniu we wnętrzach naturalnych, organicznych materiałów z odpowiednich źródeł, ale także dekoracji zdobionych motywami roślinnymi lub dekoracji żywymi roślinami (a nawet tworzeniu wewnętrznych ogrodów).

Mówiąc o trendach zgodnych z naturą, nie można pominąć zrównoważonego nowoczesnego designu. Ekologia we wnętrzach, w tym świadomy wybór produktów i materiałów, które będą te wnętrza tworzyć i zdobić, to wyzwanie i pilna potrzeba dzisiejszych czasów. Dlatego nadchodzącym trendem w projektowaniu wnętrz (i dla wnętrz) będzie oparcie go na biotworzywach, materiałach, które łatwo można przetworzyć, przedmiotach, którym można nadać drugie życie (na recyklingu i upcyklingu), na stosowaniu w projektach alternatywy dla tworzyw sztucznych i korzystaniu z naturalnych materiałów. Słoma, korek, rattan, wiklina, bawełna, sklejka, a także tworzywa sztuczne wykonane z surowców pochodzenia roślinnego to materiały, których obecnaość we wnętrzach będzie bardzo, bardzo trendy.

STYLE NA CZASIE

Styl, z którego można czerpać inspiracje pełnymi garściami, by stworzyć modne, nowoczesne i komfortowe wnętrze to styl skandynawski. Jednak 2021 rok wyróżni mocno dwa inne style.

Modern rustic i idustrial style, czyli nowoczesny styl rustykalny łączący to, co stare z tym, co nowe oraz styl industrialny bazujący na otwartej przestrzeni.

Modern rustic to lekki, pełen ciepła i energii styl oparty na naturalnych materiałach. Jasne drewno, cegła, wyposażenie wyszukane na targach staroci i naturalne kolory tworzą wnętrza spójne, przytulne i z duszą.

Industrial style jest natomiast stylem odpowiednim dla osób ceniących sobie otwarte i wielofunkcyjne, a przy tym funkcjonalne przestrzenie, przeznaczone jednocześnie do spania, gotowania, jedzenia, odpoczynku, zabawy. Użyte tutaj biele, szarości i beże mają za zadanie podkreślić naturalne elementy architektoniczne lub piękno surowych materiałów zastosowanych we wnętrzu - betonu, drewna, metalu, a jednocześnie jeszcze to wnętrze optycznie powiększają. Jeśli chodzi o dobór mebli czy dodatków, to znów bazujemy tutaj na połączeniu starego z nowym. Ten styl lubuje się w indywidualnym charakterze odnawianych mebli, szukaniu potencjału w tym, co stare. Natomiast jeśli chodzi o dodatki, to króluje tu minimalizm, choć absolutnym „must have” jest stylowe oświetlenie.

No cóż, pozostaje nam jedynie poszukiwanie ciekawych rozwiązań do naszych mieszkań i domów przeznaczonych na sprzedaż i wynajem. Trendy 2021 są – moim zdaniem – jakby wykreowane pod home staging. Sprzyjają tworzeniu harmonijnych, przytulnych, jasnych, przestronnych pomieszczeń pełnych zielonych, roślinnych akcentów, wprowadzających równowagę i życie do każdej nieruchomości. Takie wnętrza są naturalne, neutralne, zapadające w pamięć, przykuwające uwagę i zapraszające, a przecież o to nam chodzi, prawda?

powrót

Facebook Pinterest