HOME STAGING DLA PUSTYCH WNĘTRZ

Kiedy przeglądamy oferty nieruchomości na sprzedaż lub wynajem, naszą uwagę przyciągają przede wszystkim te, które są do tej sprzedaży przygotowane, które pokazują jak można tę przestrzeń wykorzystać, pobudzają wyobraźnię, budzą emocje. W przeciwieństwie do pustych wnętrz, pokazują prawdziwy potencjał domów czy mieszkań.

ZALETY HOME STAGINGU W PRZYPADKU PUSTYCH NIERUCHOMOŚCI. DLACZEGO WARTO?

1. W pustych pomieszczeniach łatwiej wypatrzeć wady nieruchomości

Odwołam się przy tym do bardzo prostego porównania. Po co nam ubrania? Żeby podkreślały zalety naszej figury, ukryły niedoskonałości, pokazały nasz nastrój danego dnia, podkreśliły osobowość.

Jeśli nasza nieruchomość nie jest idealna, a jak już wiemy, mało która taka jest, powinniśmy zrobić wszystko, by nie wyglądała na ponurą, by pokazać jej prawdziwe zalety. Zimna, opuszczona przestrzeń nie budzi pozytywnych emocji, nie tworzy się w tym momencie to magiczne połączenie z kupującym, trudno o efekt „wow”. To home staging przywraca wnętrzom życie.

2. Puste wnętrza niemal zawsze wyglądają na mniejsze niż naprawdę są

W pustych wnętrzach kupujący mają trudności z wyobrażeniem sobie, czy ich przedmioty i meble się tam zmieszczą i czy będą dobrze wyglądać, czy będzie wystarczająco dużo miejsca dla całej rodziny. Nie każdy jest przecież projektantem wnętrz, nie każdemu łatwo przychodzi wyobrażenie sobie układu przestrzennego z odpowiednim przepływem, funkcjonalnością, podziałem czy z punktem centralnym.

3. Puste pomieszczenia są nieprzytulne i zimne – a to nie te uczucia powinna wywoływać nieruchomość przeznaczona na sprzedaż czy wynajem

W krajach, gdzie home staging jest znany i używany od lat i traktowany jako nieodłączny etap sprzedaży czy wynajmu nieruchomości, wiadomo już od dawna, że puste nieruchomości sprzedają się dwa razy dłużej i wymagają w końcu redukcji ceny.

4. Profesjonalny home stager potrafi – dzięki swojej pracy – przekazać pewien ładunek emocjonalny, który wiąże się z daną nieruchomością

Te dobre emocje pomogą potencjalnym kupującym wyobrazić sobie ich własne życie w tym nowym miejscu, a stąd już prosta droga do finalizacji transakcji.

powrót

Facebook Pinterest