DODATKI I AKCESORIA NIEZBĘDNE PRZY HOME STAGINGU

Jednym z elementów home stagingu, przysłowiową wisienką na torcie całego procesu, jest inscenizacja. Dodanie kilku elementów może zmodernizować (zaktualizować) i ożywić naszą przestrzeń, sprawić, że będzie wyglądała bardziej nowocześnie i atrakcyjnie. Wnętrze zostanie dopełnione dodatkami, które będą z nim współgrać i razem stworzą harmonijną całość.

Home stager zawsze po konsultacjach przygotowuje klientom listę proponowanych zmian i listę zakupów niezbędnych akcesoriów, które mają duży wpływ na efekt końcowy, jakim ma być przyciągnięcie uwagi potencjalnych nabywców i szybka sprzedaż. Często niestety biura nieruchomości w ramach swoich dodatkowych usług proponują home staging, zupełnie nieprofesjonalnie ograniczając go tylko do tego końcowego etapu. Bez żadnej (lub głębszej) analizy i diagnozy „upiększają” każdą jedną nieruchomość tymi samymi akcesoriami. Nie dajcie się nabrać na taki home staging i takie usługi.

Poniżej przedstawiam moją przykładową subiektywną listę dodatków i akcesoriów, których potrzebuje niemal każdy sprzedawca, by uatrakcyjnić i odmienić swoją nieruchomość - home stagingowe must have. Mam nadzieję, że Was to zainspiruje do rozsądnych zmian i przygotowań mieszkań do sprzedaży lub wynajmu. Możecie być przy tym pewni, że nie są to drogie rzeczy, a dodadzą Waszym wnętrzom świeżości, koloru, wzoru i tekstury. Pamiętajcie, dodatki i inscenizacja to KOŃCOWY etap home stagingu, a nie home staging. Nic nie da ułożenie książki kucharskiej w kuchni, gdy szafki będą tłuste, kuchenka brudna, a w zmywarce klient znajdzie stertę naczyń (tak, tak, tam też może zajrzeć). Nic nie da puszysty ręcznik w łazience, gdy kabina prysznicowa będzie pełna zacieków z mydła. Nic nie da nowa pościel w sypialni, gdy szafa czy garderoba odstraszają bałaganem. Nic nie dadzą kwiatki, poduszki i nowy obrus, jeśli wszystkie ściany w salonie będą w innym kolorze, a włącznik światła będzie uszkodzony. Jeśli spłycimy home staging tylko do dodatków, to efekt może być odwrotny do tego, co chcieliśmy osiągnąć.

Każda nieruchomość będzie bardziej atrakcyjna, gdy zadbamy o takie uniwersalne dodatki jak: nowa wycieraczka, większa ilość zieleni, luster, tac czy puf, dywaniki, poduchy czy oświetlenie.

Dekoracje ścienne - obrazy, grafiki, plakaty również dopełniają wnętrze. Bez nich przestarzeń wydaje się być niekompletna. Jednak gorszy od braku dekoracji ściennej jest jej nieodpowiedni rozmiar lub zła wysokość, na której została zawieszona.

Lusta to kolejny element wystroju, który może nie tylko podkreślić charakter wnętrza, ale także je skorygować. Doskonale sprawdzi się w małych i wąskich pomieszczeniach, w miejscach, gdzie potrzeba więcej światła. Lustra mogą stanowić prawdziwą ozdobę mieszkania, przy okazji optycznie je powiększając i doświetlając. Dzięki różnorodności form, kształtów i stylów ram, lustra przestały pełnić już wyłącznie funkcję użyteczną, dopełniając ją funkcją dekoracyjną i dodając przy tym wnętrzom głębi. Należy jednak bacznie zwrócić uwagę na to, co się w lustrzanej tafli odbija, by odbicie to nie zaburzyło harmonii wnętrza.

Kuchnia jest często kluczowym miejscem, jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości. W jej stylizacji świetnie sprawdzą się białe naczynia żaroodporne (ale także kubki, misy, talerze). Zwłaszcza w ciemniejszych kuchniach mogą być ciekawym kontrastem. Aby dodać kuchni trochę ciepła i jednocześnie elegancji możemy postawić na drewno.  Drewniane deski do krojenia i pojemniki są również bardzo popularne w inscenizacjach kuchni. Książki kucharskie czy zioła w doniczkach to nie tylko bardzo przydatne rzeczy dla kulinarnego pasjonata, ale także świetny rekwizyt do sesji fotograficznej.

Sypialnia to najbardziej intymna część naszych nieruchomości. Czasem jej pokazywanie może być dość krępujące, zwłaszcza, jeśli łóżko i leżąca na nim pościel nie są w najlepszej kondycji. Biała pościel nada świeży i czysty wygląd każdej sypialni.

Ispiracja i źródło zdjęcia: www.ikea.com

Równie osobistą przestrzenią, co sypialnia, jest łazienka. Często jej stan mówi wiele o kondycji całego mieszkania. Tutaj również najlepiej postawić na białe dodatki, które pomogą przedstawić łazienkę w nienagannym stanie. Świeże, białe, puszyste ręczniki i zieleń pomogą stworzyć nastrój spa.

Salon zyska na zdjeciach i podczas prezentacji, gdy dodamy nowy dywan, poduchy, gdy wykonamy ciekawą aranżację stolika kawowego, dopracujemy oświetlenie.

Nawet jeśli masz bardzo napięty budżet, to niewielka inwestycja w dodatki i akcesoria może sprawić, że cena, jaką uzyskasz za swoją nieruchomość wynagrodzi Ci ten trud aranżacyjny. Home staging jest z założenia opłacalną inwestycją. Kupujący szukają estetycznych wnętrz, takich, do których można się wprowadzić, które pobudzą ich wyobraźnię, gdzie będą potrafili zwizualizować sobie siebie i swoją rodzinę (drobne elementy wystroju mogą odwoływać się do uczuć kupujących). Jeśli im to ułatwisz, szybciej sprzedaż mieszkanie bez konieczności redukcji ceny. Umiejętnie dobrane dodatki dopełnią metamorfozę każdej nieruchomości. Pamiętajcie, że najważniejszą zasadą, jeśli chodzi o dodatki i akcesoria jest UMIAR i zachowanie równowagi w rozmiarze, teksturze, kolorze, wyglądzie, czy skali.

powrót

Facebook Pinterest